45-latek kierujący oplem miał w wydychanym powietrzu blisko 1,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
26 lutego po południu policjanci ruchu drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości w Jabramowie. O godzinie 17:00 na drodze krajowej 65 zatrzymali kierowcę osobowego opla, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 16 km/h.
Jak się chwilę później okazało, nie było to jedyne przewinienie 45-latka. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu.
Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie przez niego wskazanej. Za przekroczenie prędkości mieszkaniec powiatu gołdapskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych, na jego konto trafiły także 3 punkty karne. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 45-latek w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.