W środę gołdapscy policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Jeden jechał volkswagenem pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Drugi nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
8 stycznia około godziny 9 w Baniach Mazurskich policjanci zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 46-latka. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie przez niego wskazanej. 46-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.
Niespełna godzinę później w Gołdapi na ulicy Polnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi. Mundurowi podczas sprawdzania danych 39-letniego kierującego szybko ustalili, że w ogóle nie powinien on wsiadać za kierownicę. Zgodnie z decyzją sądu, na mieszkańcu gminy Dubeninki ciąży zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wobec powyższego faktu funkcjonariusze nie dopuścili mężczyzny do dalszej jazdy i przekazali pojazd osobie przez niego wskazanej. W najbliższym czasie 39-latek za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
✍️ KPP w Gołdapi
W niedzielę gołdapscy policjanci zatrzymali dwie osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności.
W sobotę policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Miecznikach na drodze wojewódzkiej nr 650.
W środę w ramach działań "Truck & bus" gołdapscy policjanci przeprowadzili kontrole ponad trzydziestu pojazdów ciężarowych.
Pomimo licznych kampanii informacyjnych i apeli policji, oszuści nadal wykorzystują zaufanie i nieświadomość użytkowników wyłudzając pieniądze za pomocą kodów BLIK. Kolejne dwie osoby poszkodowane zgłosiły się do gołdapskich policjantów.
4 lutego gołdapscy policjanci włączyli się w wojewódzkie działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem akcji było zwrócenie szczególnej uwagi zarówno na zachowania kierowców wobec pieszych, jak i na postępowanie samych niechronionych uczestników ruchu.
Około godziny 14 w Przerośli Gołdapskiej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.
Wczoraj około godziny 16 w Linowie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 651 z drogą powiatową 1974N Linowo - Przerośl Gołdapska doszło do kolizji drogowej.
Wczoraj po godzinie 18 pewien gołdapianin widząc nietrzeźwą kobietę siedzącą przy jednym ze sklepów, natychmiast zareagował i zadzwonił pod numer alarmowy.
Do pożaru doszło minionej nocy przy ul. Chopina w Gołdapi. Spalił się garaż oraz stojący w nim samochód osobowy.
70-letnia kobieta została ukarana za bezpodstawne wezwanie służb. Rzekomo chciała popełnić samobójstwo, a dodatkowo do jej mieszkania miał włamać się sąsiad.
35-latka znalazła atrakcyjną ofertę sprzedaży pelletu. Po ustaleniu szczegółów, kobieta przelała na wskazane konto blisko 2,4 tysiąca złotych. Trafiła na oszusta.
W ubiegłym tygodniu w Suczkach doszło do pożaru obory. Niestety, nie wszystkie zwierzęta udało się uratować.
W ramach akcji "Bezpieczne ferie" gołdapscy policjanci odwiedzają miejsca uczęszczane przez dzieci i młodzież, promując bezpieczne postawy podczas zimowych zabaw oraz przypominając o podstawowych zasadach prawidłowego zachowania się na stoku.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali 30-letniego obywatela Turkmenistanu, który pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował samochodem osobowym.