Dzielnicowa w czasie wolnym od służby wraz z osobą postronną będącą świadkiem zdarzenia, zatrzymali złodzieja chwilę po kradzieży pieniędzy w jednym z gołdapskich sklepów.

W drugi dzień świąt dzielnicowa z gołdapskiej komendy policji udowodniła, że policjantką jest się nie tylko na służbie, ale przez całą dobę. Będąc w czasie wolnym od służby zauważyła, jak z jednego ze sklepów wybiega mężczyzna. W tym samym momencie usłyszała krzyk kobiety, która wołała o pomoc w zatrzymaniu złodzieja. Asp. szt. Marta Anuszkiewicz zareagowała natychmiast i ruszyła w kierunku mężczyzny. Dobiegła do uciekającego i z pomocą świadka zdarzenia zatrzymała 33-latka. Powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego policji, który skierował na miejsce patrol.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę kasjera i dokonał kradzieży pieniędzy z kasetki sklepowej. Skradzione mienie zostało odzyskane w całości.

Sprawca kradzieży został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży zuchwałej, do którego się przyznał. O dalszym losie 33-latka zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.