Gołdapscy policjanci jednego tylko dnia trzykrotnie wdrożyli procedurę nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazu zbliżania się do osoby doznającej przemocy i zakazu kontaktowania się z tą osobą.

5 grudnia gołdapscy policjanci interweniowali w rodzinach, gdzie zgłoszono przejawy przemocy. Mundurowi w każdym z trzech przypadków potwierdzili fakt jej wystąpienia. Agresorzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Każda z trzech interwencji wywołana była agresywnym zachowaniem mężczyzny w stosunku do swojej życiowej partnerki. Wyzywali oni słowami wulgarnymi, uderzali w twarz oraz grozili pozbawieniem życia swoim partnerkom. Funkcjonariusze natychmiast izolowali sprawcę przemocy od pokrzywdzonej i osadzali go w policyjnym areszcie.

W trakcie interwencji mundurowi sporządzili niebieskie karty. Następnie dzielnicowi pracujący nad tymi sprawami nawiązali ponownie kontakt z osobami pokrzywdzonymi, które obawiały się powrotu agresorów do domu. W związku z realnym zagrożeniem ofiar, funkcjonariusze zdecydowali o wydaniu wobec 35-, 46- oraz 48-latka nakazów natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania i zakazów zbliżania się oraz kontaktowania z ofiarami przemocy.

Przemoc w rodzinie może przybrać różne formy. To np.:

  • przemoc fizyczna: bicie, popychanie, szarpanie, kopanie, duszenie, policzkowanie, uderzanie pięścią
  • przemoc psychiczna: groźby, obrażanie, wyzywanie, wyśmiewanie, poniżanie, krytykowanie
  • przemoc seksualna: zmuszanie do współżycia, do zachowań seksualnych

Pamiętajmy, że bierność i obojętność to również przyzwolenie na przemoc. Sprawcy znęcania się muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj! Telefon dla ofiar przemocy w rodzinie: 800-120-002. To numer bezpłatny, czynny całą dobę.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.