BABKI. 8 października o godzinie 17.15 straż graniczna zatrzymała VW LT. Kierujący nim 38-letni Andrzej J. z Olecka miał 1,68 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił prawo jazdy, samochód zabezpieczył we własnym zakresie.

GOŁDAP. 10 października o godzinie 12.00 policjanci zatrzymali na ul. Gumbińskiej VW LT. Kierujący nim 26-letni Krzysztof C. był pijany, miał 1,13 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, służbowy samochód przekazano właścicielowi.

GRABOWO. 11 października o około godziny 19.30 policjanci próbowali zatrzymać do kontroli Audi 80. Kierowca auta zignorował jednak sygnały dawane przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Na jednym z zakrętów stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożną skarpę. Zarówno kierowcy jak i pasażerowi nic się nie stało. Okazało się, że kierujący Audi 38-letni Mirosław H. z Grabowa wydmuchał aż 2,94 promila! Dodatkowo złamał też orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  Za popełnione wykroczenia i przestępstwa ponownie odpowie przed sądem. Samochód trafił na parking w Jabramowie.