Dzięki prawidłowej reakcji świadka, który powiadomił służby o niepokojącej sytuacji, schorowana seniorka szybko uzyskała pomoc.

Dziś tuż po godzinie 7 z oficerem dyżurnym gołdapskiej jednostki skontaktował się zaniepokojony mężczyzna. Zauważył on starszą kobietę, która spacerowała ulicą boso, ubrana jedynie w koszulę nocną.

Na miejsce natychmiast przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze spotkali seniorkę i szybko ustalili, że ma ona problemy z pamięcią, jest zagubiona i nie wie jak wrócić do domu. Zaopiekowali się kobietą, okazali jej wsparcie i zrozumienie. Dzięki zaangażowaniu policjantów, ich sprawnemu i profesjonalnemu działaniu w niedługim czasie możliwe było odwiezienie 85-latki do jej miejsca zamieszkania i przekazanie pod opiekę bliskich.

Na słowa uznania zasługuje postawa świadka, który wykazał się niezwykłą czujnością i empatią. Pamiętajmy, jeśli widzimy osobę w podeszłym wieku, która w naszym odczuciu zachowuje się dziwnie, wygląda na zagubioną lub jest nietypowo ubrana (boso, w samych kapciach), poinformujmy o tym odpowiednie służby. Takie działanie może uratować komuś życie lub zdrowie.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.