Nie żyje 69-letni mieszkaniec gminy Gołdap, który w miniony wtorek uczestniczył w wypadku na drodze Włosty - Skocze.

Mężczyzna po trafieniu do szpitala został przebadany i z niego wypisany. W sobotę źle się poczuł. Wezwane zostało pogotowie ratunkowe, jednak mężczyzny nie udało się uratować. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok, która ma dać odpowiedź, czy śmierć nastąpiła na skutek obrażeń odniesionych w wypadku czy też z innych przyczyn.

Do zderzenia toyoty i forda doszło 25 czerwca po godzinie 9 na drodze między Włostami a Skoczami. Toyotą jechali Francuzi zapoznając się z trasą rajdu 80 Rajdu Polski. Z przeciwnej strony podróżowali mieszkańcy gminy Gołdap. W wyniku wypadku wszystkie cztery osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły do szpitali. Dwie zostały przetransportowane śmigłowcami LPR, dwie karetkami pogotowia. Na razie nie zostało jeszcze ustalone, kto zawinił. Dochodzenie trwa.

O planowanych tego dnia przejazdach ekip rajdowych na tym odcinku drogi nie było publicznej informacji, nie miały jej też lokalne służby. Informacje o tym mieli uzyskać dzień wcześniej tylko niektórzy mieszkańcy przyległych do drogi nieruchomości. Droga Włosty - Skocze na czas przejazdów ekip rajdowych nie była w żaden sposób zabezpieczona lub oznakowana (nie jest to wymagane, zapoznawanie się z trasą przez ekipy rajdowe odbywa się w normalnym ruchu ulicznym).

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.