W środę gołdapscy policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Jeden jechał motorowerem pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Drugi nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowcy ze swojego zachowania będą musieli tłumaczyć się przed sądem.

Wczoraj około godziny 11 w Baniach Mazurskich policjanci zatrzymali do kontroli osobowego ligiera. To miała być z założenia kolejna kontrola drogowa, jednak mundurowi podczas sprawdzania danych 56-letniego kierującego szybko ustalili, że w ogóle nie powinien on wsiadać za kierownicę. Zgodnie z decyzją sądu, na mieszkańcu gminy Banie Mazurskie ciąży zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wobec powyższego faktu funkcjonariusze nie dopuścili mężczyzny do dalszej jazdy i przekazali pojazd osobie wskazanej przez kierującego. Teraz 56-latek z popełnionego przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.

Tego samego dnia około godziny 21 w Gołdapi, patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Już podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Sprawdzili stan trzeźwości 47-latka. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.