35-latek, który wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w Gołdapi w niedzielę po godzinie pierwszej. Będąca na przyjęciu weselnym kobieta zauważyła, jak na zewnątrz kierujący skodą wykonując manewr cofania uderzył w inny zaparkowany samochód. Natychmiast poinformowała innych gości weselnych, którzy gdy tylko wyczuli od kierującego alkohol, uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę zabierając mu kluczyki. 35-letni kierujący (niebędący uczestnikiem wesela) wysiadł z samochodu i chciał się oddalić, na co również nie pozwolili świadkowie zdarzenia. Czekali z mężczyzną do przyjazdu wezwanej policji.

Mundurowi ustalili, że za kierownicą skody siedział 35-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego, posiadający dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia.

35-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grożą mu surowe konsekwencje,  w tym kara pozbawienia wolności.

✍️ na podst. komunikatu KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.