Pomimo licznych apeli policji, oszuści nadal zbierają żniwo. Wczoraj do gołdapskiej komendy policji zgłosiła się osoba, która straciła blisko 12 tysięcy złotych.

Gołdapianin wystawił towar na jednym z portali. W niedługim czasie za pomocą komunikatora internetowego skontaktował się z nim potencjalny kupiec. Osoba zainteresowana zaproponowała, że sama zamówi kuriera po odbiór przedmiotu. W tym celu ze sprzedającym skontaktował się pracownik firmy kurierskiej. Sprzedający wykonywał wszystkie polecenia przedstawiciela. Pokrzywdzony zaufał swojemu rozmówcy i za jego namową podał kilka kodów BLIK celem prawidłowej weryfikacji transakcji. Niestety na skutek tego działania 25-latek nieświadomie stracił pieniądze. Oszuści wypłacili z jego konta blisko 12 tysięcy złotych.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem o zachowanie ostrożności podczas zakupów i sprzedaży online.

Jak nie dać się oszukać w przypadku sprzedaży na portalu aukcyjnym?

Zachowaj czujność gdy otrzymasz w wiadomości link.

Nie podawaj loginu i hasła potrzebnych do zalogowania w bankowości elektronicznej, jak również numeru karty oraz specjalnego kodu CVV2 (znajdującego z tyłu karty płatniczej).

Uważnie czytaj każdą wiadomość z kodem autoryzacyjnym z banku, upewnij się, jaką transakcję potwierdzasz.

Zwróć uwagę na pisownię w wiadomościach (bardzo często oszuści popełniają błędy i literówki, ponieważ korzystają z translatora).

Nie działaj pod wpływem emocji i presji czasu.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.