Ostatniego dnia maja kilka minut po godzinie 22 policjanci interweniowali w Gołdapi w rodzinie, gdzie zgłoszono przejawy przemocy psychicznej i fizycznej.

Mundurowi na miejscu potwierdzili zgłoszenie. W związku ze stwierdzonymi przejawami przemocy 43-letniego mężczyzny wobec swojej żony, mundurowi sporządzili niebieską kartę i zatrzymali sprawcę w policyjnym areszcie. Dodatkowo kryminalni przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o przestępstwie i przeprowadzą w tej sprawie dochodzenie.

W związku z realnym zagrożeniem 49-letniej kobiety funkcjonariusze zdecydowali o wydaniu wobec agresora nakazu natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania i zakazu zbliżania się do żony. Policjanci poinformowali mężczyznę o sankcjach w przypadku złamania nakazu lub zakazu.

Zaledwie dwa dni po jego wydaniu 43-latek wrócił do miejsca zamieszkania i tym samym naruszył przepisy kodeksu wykroczeń.

2 czerwca gołdapscy dzielnicowi dokonywali cyklicznej kontroli stanu bezpieczeństwa rodziny. Niezwłocznie po tym, jak zastali 43-latka w mieszkaniu, zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu. Następnego dnia gołdapianin w trybie przyspieszonym stanął przed sądem. Ten za popełnione wykroczenie nałożył na mężczyznę karę grzywny.

Przypominamy, że naruszenie nakazu opuszczenia lokalu i zakazu zbliżania się do mieszkania wydanego przez policję skutkuje sankcjami karnymi określonymi w art. 66b Kodeksu wykroczeń (kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny). Naruszenie nakazu lub zakazu skutkuje też zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

✍️ KPP w Gołdapi