W środę około godziny 18:30 oficer dyżurny gołdapskiej komendy policji został telefonicznie poinformowany przez świadka, że jedną z ulic w Gołdapi porusza się skoda, której kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Czujny uczestnik ruchu drogowego pozostawał w stałym kontakcie z dyżurnym i przekazywał dokładną lokalizację tego pojazdu. Policjanci zatrzymali wskazany samochód na ulicy Lipowej. Od razu wyczuli zapach alkoholu zarówno od kierującego, jak i jego pasażera. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 38-letni kierowca skody miał wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

38-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Dzięki odwadze i wzorowej postawie świadka zdarzenia najprawdopodobniej nie doszło do nieszczęścia na drodze. Pamiętajmy. Kiedy zauważymy kierującego, wobec którego mamy podejrzenie, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości – reagujmy! Nie pozwólmy, aby doszło do tragedii. Zadbajmy w ten sposób o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

✍️ na podst. komunikatu KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.