Na drogach powiatu wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. 28 i 29 maja zatrzymano troje kierujących, którzy zanim ruszyli w drogę, spożywali alkohol.

28 maja kilkanaście minut po godzinie 8 policjanci zwrócili uwagę na osobowego volkswagena poruszającego się ulicą Nadbrzeżną w Gołdapi. Zainteresowali się pojazdem z uwagi na niepewny tor jazdy kierowcy. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Badanie wykazało, że w organizmie 65-latka znajduje się blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Tego samego dnia około godziny 16 w Dubeninkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. To miała być rutynowa kontrola drogowa. Podczas sprawdzenia okazało się, że 42-latek prowadzący auto znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 0,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zgodnie z prawem mężczyzna dopuścił się wykroczenia, za które grozi kara aresztu, kara grzywny do 5000 złotych i czasowe zatrzymanie prawa jazdy. Sąd może również orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

29 maja tuż przed godziną 22 oficer gołdapskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej miejscowości na terenie gminy Banie Mazurskie nietrzeźwa kierująca porusza się audi. Z relacji świadka wynikało, że miała ona uszkodzić słupki ogrodzenia jednej z posesji. Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policji. Policjanci zastali na miejscu wskazany pojazd oraz 37-letnią kobietę, której świadek uniemożliwił dalszą jazdę. Funkcjonariusze sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie alkomatem potwierdziło, że w organizmie kobiety znajdują się ponad 2 promile alkoholu. Policjanci dodatkowo ustalili, że ma ona zatrzymane uprawnienie do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

Teraz nieodpowiedzialni kierujący ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.