17 maja na terenie całej Polski policjanci prowadzili działania pn. „Prędkość”. Tego dnia również na drogach powiatu gołdapskiego pojawiło się więcej policyjnych patroli.
Podczas trwającej akcji gołdapscy mundurowi ujawnili blisko 40 sprawców wykroczeń drogowych. Zdecydowana większość przewinień dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W czasie działań policjanci nałożyli ponad 30 mandatów karnych oraz zastosowali kilka pouczeń.
Troje kierujących zostało ukaranych karami finansowymi w wysokości po 800 złotych oraz otrzymali punkty karne. Pierwszy z nich to 30-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, który na ulicy Żeromskiego w Gołdapi rozpędził swój pojazd do prędkości 84 km/h. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kolejny kierowca został zatrzymany podczas kontroli statycznej prowadzonej na DK65 w Kozakach. Gołdapianin podróżujący audi przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h. Ukarana została też 42-letnia gołdapianka, pod która w pobliżu Pogorzeli pędziła z prędkością 123 km/h czyli o 33 km/h większą niż powinna.
Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.
✍️ KPP w Gołdapi
Turyści złamali przepisy w strefie nadgranicznej, bo chcieli zobaczyć granicę zewnętrzną UE. Wybrali się w rejon jeziora Granicznego.
23-latka zbyt szybko pędziła samochodem po obwodnicy Gołdapi. Straciła prawo jazdy na trzy miesiące, do tego ukarana została wysokim mandatem.
W środę około godziny 11 w Baniach Mazurskich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy.
W środę na terenie Warmii i Mazur odbyły się wojewódzkie działania policyjne np. „Trzeźwość”. Na terenie powiatu gołdapskiego skontrolowano 735 kierujących.
4 maja około godziny 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi interweniowali w jednej z rodzin na terenie gminy Banie Mazurskie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej.
Do wypadku doszło dziś rano na drodze powiatowej 1815N w Skoczach. Kierujący Hyundaiem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.
Ktoś podpalił dziś drzewo w parku w centrum Gołdapi. O tym akcie wandalizmu poinformował na facebooku burmistrz Konrad Kazaniecki.
W niedzielę około godziny 18 w Gołdapi na Osiedlu II policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Zwrócili na niego uwagę, ponieważ miał problem z utrzymaniem równowagi.
Mieszkaniec powiatu gołdapskiego był przekonany, że dzięki pomocy analityków zarobi dużą sumę pieniędzy inwestując w kryptowaluty. Niestety zamiast zarobić stracił 100 tysięcy złotych.
Wczoraj gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.
Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mieszkańcowi Gołdapi. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.
W minionych dniach funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali dwie osoby poszukiwane do odbycia kar pozbawienia wolności.
Zaczęło się od zlekceważenia jednego znaku drogowego, a skończyło na poważnych problemach dla kierowcy.
Miniony weekend był pracowity dla policjantów ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
W minioną niedzielę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.