17 maja na terenie całej Polski policjanci prowadzili działania pn. „Prędkość”. Tego dnia również na drogach powiatu gołdapskiego pojawiło się więcej policyjnych patroli.

Podczas trwającej akcji gołdapscy mundurowi ujawnili blisko 40 sprawców wykroczeń drogowych. Zdecydowana większość przewinień dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W czasie działań policjanci nałożyli ponad 30 mandatów karnych oraz zastosowali kilka pouczeń.

Troje kierujących zostało ukaranych karami finansowymi w wysokości po 800 złotych oraz otrzymali punkty karne. Pierwszy z nich to 30-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, który na ulicy Żeromskiego w Gołdapi rozpędził swój pojazd do prędkości 84 km/h. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kolejny kierowca został zatrzymany podczas kontroli statycznej prowadzonej na DK65 w Kozakach. Gołdapianin podróżujący audi przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h. Ukarana została też 42-letnia gołdapianka, pod która w pobliżu Pogorzeli pędziła z prędkością 123 km/h czyli o 33 km/h większą niż powinna.

Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.