JABRAMOWO. 14 stycznia o godzinie 7.00 w jednym z zakładów  miał miejsce poważny wypadek przy pracy. Poszkodowany mężczyzna ciął beczkę po łatwopalnej substancji i doszło do wybuchu. Z około 50% poparzeniem ciała został helikopterem odtransportowany do szpitala. Policjanci badają, czy pracodawca dopełnił wszelkich obowiązków wynikających z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Jeśli okaże się, że nie, grozić mu będzie do 3 lat pozbawienia wolności.

ŻYTKIEJMY. 15 stycznia o godzinie 8.00 funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 43-letniego Marka J. Jechał ciągnikiem rolniczym, pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo mężczyzna stanie ponownie przed sądem.

GOŁDAP. 16 stycznia o godzinie 6.10 na ulicy Gumbińskiej podczas wyprzedzania kierujący Oplem Calibrą nie zachował właściwej odległości od wyprzedzanego W Golfa, zaczepił go lusterkiem oraz zarysował bok auta. Niestety, kierowca Opla nie zatrzymał się. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. Dzięki wyjaśnieniom osoby poszkodowanej sprawca jest już ustalony i wkrótce zostanie przesłuchany.

GOŁDAP. 16 stycznia o godzinie 20.00 nieznany sprawca na klatce schodowej w bloku przy ul. Paderewskiego podpalił worek ze śmieciami. Na szczęście pożar był niegroźny i obyło się bez poważnych strat materialnych.

PIETRASZKI. 17 stycznia o godzinie 11.00 Marcin S. cofając Nissanem uderzył w zaparkowanego VW Polo. Sprawca kolizji został ukarany 200złmandatem i 6 punktami karnymi.

GOŁDAP. 17 stycznia o godzinie 15.00 mieszkanka Gołdapi zgłosiła policji, że zginął jej pies rasy York o wartości 800zł. Przeprowadzone przez policję czynności pozwoliły go odnaleźć. Kobieta, u której przebywał stwierdziła, że kupiła go od znajomej. Idąc tym tropem policja trafiła na Marzenę P., której postawiony został zarzut kradzieży. Pies wrócił już do prawowitej właścicielki.

GOŁDAP. 17 stycznia o godzinie 18.30 na ul. Królewieckiej policja zatrzymała do kontroli VW Golfa. Kierujący nim 31-letni Marek B. był trzeźwy. Okazało się jednak, że miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, pojazd został zabezpieczony we własnym zakresie przez zatrzymanego.