Nie ma przyzwolenia na przemoc domową! Gołdapscy policjanci po raz kolejny korzystając z uprawnień, jakie daje ustawa antyprzemocowa, wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się wobec sprawców przemocy.

7 oraz 9 maja mundurowi interweniowali w rodzinach, gdzie zgłoszono przejawy przemocy. W obu przypadkach policjanci potwierdzili ten fakt, a wskazani sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W pierwszym przypadku 40-letni agresor stosował przemoc psychiczną i fizyczną w stosunku do swojej żony. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutów znęcania się nad kobietą. W związku z realnym zagrożeniem ofiary, funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieskiej karty” oraz zdecydowali o wydaniu wobec zatrzymanego nakazu natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Następnie policjanci pracujący nad tą sprawą złożyli wniosek do prokuratora o zastosowanie wobec agresora środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru i zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Przychylił się on do wniosku, zobowiązał też mężczyznę do opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z osobą pokrzywdzoną.

Podczas kolejnej interwencji 46-letni mężczyzna wyzywał słowami wulgarnymi, popychał, dusił, bił i szarpał za odzież wierzchnią swoją partnerkę. W trakcie przeprowadzanej interwencji funkcjonariusze sporządzili „Niebieską kartę” oraz wydali wobec agresora nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Pamiętajmy, że bierność i obojętność to również przyzwolenie na przemoc. Sprawcy znęcania się muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!
Telefon dla ofiar przemocy w rodzinie: 800-120-002.
Numer jest bezpłatny, czynny całą dobę.
Telefon alarmowy: 112.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.