Policjanci ruchu drogowego w weekend (10-12 maja) prowadzili wzmożone kontrole pojazdów na drogach powiatu gołdapskiego.

W ciągu trzech dni mundurowi ujawnili 32 wykroczenia. W zdecydowanej większości kierujący dopuścili się przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W 26 przypadkach zdecydowali o zakończeniu kontroli drogowej nałożeniem mandatu karnego. Niestety, na drogach powiatu gołdapskiego nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących.

W sobotę kilkanaście minut po godzinie 22 w centrum Gołdapi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jeepem. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu przez 37-latka. W niedzielę tuż przed godziną 16 oficer gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Gołdap nietrzeźwy kierujący przyjechał do sklepu. Świadek tego zdarzenia zatrzymał mężczyźnie kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie 56-latka. Policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas minionego weekendu gołdapscy policjanci pracowali też na miejscu trzech zdarzeń drogowych.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.