Gołdapscy policjanci minioną majówkę uznali za bezpieczną. Na drogach powiatu funkcjonariusze odnotowali zwiększone natężenie ruchu pojazdów. Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, mundurowi już od wtorku prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend – majówka 2024”.

Podczas długiego majowego weekendu policjanci prewencji odnotowali 65 interwencji oraz ujawnili ponad 40 wykroczeń porządkowych. Ukarali za nie mandatem karnym 19 osób, pouczenie zastosowali wobec 12, skierowali też 11 wniosków o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze zespołu ruchu drogowego zadbali o bezpieczeństwo podróżujących. Przez długi weekend majowy ujawnili łącznie 100 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego. Aż 85% z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących. W 81 przypadkach policjanci postanowili o zakończeniu kontroli mandatem karnym, w 16 przypadkach zastosowali pouczenie, w trzech skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto policjanci sprawdzali trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych. W wyniku podjętych działań mundurowi zatrzymali jeden dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

2 maja policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich został zatrzymany tuż przed godziną 11 w Górnem. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy i jechał slalomem. 36-latek wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Na tym zakończyła się jego podróż rowerem i do domu musiał wrócić pieszo. Tego samego dnia o godzinie 16:30 w Kociołkach policjanci zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego mężczyznę. Jechał on rowerem całą szerokością jezdni. Po zbadaniu kierującego okazało się, że 67-latek miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, rowerzyści zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 2500zł.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.