Gołdapscy policjanci prowadzą cykliczne działania ukierunkowane na ujawnianie i zatrzymywanie osób poszukiwanych. Codziennie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby, które chcą uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa.

Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie przeciągnąć w czasie, dlatego nie warto ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. 30 kwietnia przekonały się o tym kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło kilkanaście minut po godzinie 10 na terenie gminy Banie Mazurskie. Policjanci ustalili, a następnie udali się pod adres przebywania poszukiwanego 63-latka. Na miejscu nikt nie otwierał im drzwi, choć z mieszkania dochodziły odgłosy świadczące o tym, że ktoś jest w środku. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów i nie chciał otworzyć drzwi myśląc, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności. Mundurowi zauważyli, że okno mieszkania jest otwarte. Lokal znajdował się na pierwszym piętrze, więc funkcjonariusze szybko podjęli decyzję o wejściu do środka. Policjanci wspięli się po drabinie, a następnie dostali się do mieszkania przez okno. W lokalu zastali poszukiwanego przez sąd 63-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu penitencjarnego. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, w więziennej celi spędzi kilka najbliższych miesięcy.

Krótko później, również w gminie Banie Mazurskie, stróże prawa zatrzymali poszukiwanego 43-latka. Za popełnione przestępstwo miał on do odbycia karę blisko 3 miesięcy pozbawienia wolności. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.