Nieprawidłowe parkowanie? Przekraczanie dopuszczalnej prędkości? Możesz zgłosić zagrożenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Gołdapscy policjanci przypominają o narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie za jej pośrednictwem można anonimowo zgłosić różne zagrożenia. Aplikacja może posłużyć m.in. do przekazania służbom informacji o miejscach występowania dzikiego wysypiska śmieci, miejsca grupowania się młodzieży, nieprawidłowego parkowania czy też przekraczania dopuszczalnej prędkości. Miejsca wskazane przez mieszkańców za pośrednictwem KMZB są przez policjantów weryfikowane i kontrolowane.

W minionym tygodniu policjanci potwierdzili 6 zgłoszonych zagrożeń. Dotyczyły one nieprawidłowego parkowania w centrum miasta, spożywania alkoholu przy ul. Warszawskiej, a także przekraczania dopuszczalnej prędkości w Żytkiejmach, Botkunach oraz w Gołdapi na ulicy Warszawskiej i Mazurskiej. Policjanci zweryfikowali i wyeliminowali wirtualne zagrożenia. W efekcie podjętych działań na sprawców wykroczeń nałożyli 27 mandatów karnych oraz zastosowali 8 pouczeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.