Mieszkanka Gołdapi była przekonana, że dzięki pomocy analityków zarobi dużą sumę pieniędzy inwestując w sztuczną inteligencją. Niestety zamiast zarobić, straciła ponad 3 tys. złotych.

Liczne oferty internetowe, które gwarantują szybkie i wysokie zyski bez ryzyka ich utraty mają jeden cel – zwabienie potencjalnych klientów. Przestępcy tworzą fałszywe platformy, na których ofiara inwestuje swoje pieniądze np. w akcje, alternatywne źródła energii, kryptowaluty czy w sztuczną inteligencję. Przez cały czas „opiekun” inwestycji zapewnia klienta, że kolejna wpłata przyczyni się do większych zysków. Kiedy osoba inwestująca chce wypłacić swoje pieniądze z wirtualnego portfela to uświadamia sobie, że padła ofiarą oszustwa.

Tak też stało się w przypadku kobiety, która wczoraj zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. 70-latka zachęcona szybką inwestycją swoich pieniędzy postanowiła przy pomocy internetowego konsultanta założyć konto na platformie inwestycyjnej. Gołdapianka wpłaciła na wskazane konto pieniądze, które szybko się pomnożyły. Analityk, z którym kobieta utrzymywała stały kontakt, zachęcał do zainwestowania większej sumy pieniędzy. Przekonywał, że tylko takie inwestycje są opłacalne. Za namową „konsultanta” 70-latka lokowała na swoim internetowym koncie kolejne pieniądze. Pokrzywdzona przez cały czas miała podgląd na wirtualne koto i widziała, że inwestycja przynosi zyski. Kobieta postanowiła wypłacić zainwestowane pieniądze wraz z zyskiem. Zleconego przelewu nie otrzymała do dzisiaj. Zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła sprawę policji.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy przez internet! Zachowajmy czujność i nie dajmy się oszukać. Pamiętajmy, że każda oferta szybkiego wzbogacenia się bez ryzyka utraty pieniędzy prawdopodobnie jest próbą oszustwa.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.