Policjanci cały czas przypominają o obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów i za nic mają bezpieczeństwo swoje oraz innych.

W sobotę około godziny 22 do oficera dyżurnego gołdapskiej komendy policji zadzwonił kierowca, który poinformował, że drogą wojewódzką numer 651 na odcinku Galwiecie - Kociołki idzie pieszy bez elementów odblaskowych. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie.

46-latek był zupełnie niewidoczny dla innych użytkowników drogi. Nie tylko nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, a dodatkowo ubrany był w ciemną odzież. Być może prawidłowa reakcja kierowcy zapobiegła tragedii na drodze. Pieszy został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

Pamiętajmy, że dzięki elementom odblaskowym piesi są dostrzegalni już z odległości 130-150 metrów, czyli aż 5 razy szybciej niż bez żadnego odblasku. To czas dany zarówno pieszemu jak i kierującemu na odpowiednią reakcję. Nawet mały element odblaskowy znacząco wpływa na poprawę naszego bezpieczeństwa i może uratować życie.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.