Brytyjczyk za wejście na pas drogi granicznej i robienie zdjęć otrzymał dwa mandaty w łącznej wysokości 600zł.

17 kwietnia kamery straży granicznej zarejestrowały przebywającą na pasie drogi granicznej osobę. 75-letni mężczyzna i 65-letnia kobieta przyjechali z Wielkiej Brytanii i postanowili zobaczyć z bliska granicę polsko-rosyjską. Mężczyzna zlekceważył tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa, wszedł na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcia.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach ukarali Brytyjczyka mandatami. 500zł otrzymał za wejście na pas drogi granicznej (rozporządzenie nr 1 wojewody warmińsko-mazurskiego z 19 stycznia 2012r. w sprawie wprowadzenia zakazu przebywania na odcinkach pasa drogi granicznej) oraz 100zł za fotografowanie (rozporządzenie nr 101 wojewody warmińsko-mazurskiego z 22 września 2009r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących w pasie drogi granicznej i strefie nadgranicznej).

Straż graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

Funkcjonariusze SG przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku wejścia na pas drogi granicznej. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie wykroczeń i zagrożone są karą grzywny do 500zł.

✍️ WMOSG

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.