Gołdapscy policjanci w środę w godzinach wieczornych pracowali przy zdarzeniu drogowym w Dąbrówce Polskiej na drodze wojewódzkiej nr 650. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia z sarną zjechał do przydrożnego rowu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę kilkanaście minut po godzinie 23 na drodze wojewódzkiej nr 650 w Dąbrówce Polskiej. Jak ustalili policjanci, 40-letni kierujący volkswagenem wraz z pasażerem podróżowali w kierunku Węgorzewa. Tuż przed jadący pojazd wtargnęła sarna. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem zjechał do przydrożnego rowu, gdzie auto przewróciło się na dach. Kierujący był trzeźwy. Na szczęście mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja ze zwierzęciem może zakończyć się tragicznie. Kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów. Kierujący powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość. Znak drogowy „dzikie zwierzęta” ostrzega kierowcę, że na danym odcinku drogi ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach. Kierujmy się rozsądkiem.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.