W bieżącym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zgłosiły się kolejne trzy osoby oszukane podczas zakupu bądź sprzedaży rzeczy za pośrednictwem portalu sprzedażowego. W wyniku działania oszustów mieszkańcy Gołdapi stracili łącznie 2000 złotych.

Jeden z mieszkańców Gołdapi próbował sprzedać przedmiot o wartości 120 złotych. W wyniku działania oszusta stracił 1200 złotych. Osoba zainteresowana ofertą wysłała sprzedającemu link. Jego aktywacja miała spowodować otrzymanie należnej za towar kwoty. Niestety okazało się, że po kliknięciu w link oszust otrzymał dane do bankowości elektronicznej swojej ofiary, w wyniku czego straciła ona pieniądze.

Kolejna z oszukanych osób na jednym z portali zakupiła odzież. Kupujący wpłacił kilkaset złotych na wskazane konto bankowe. Jednak transakcja nie zakończyła się uczciwie. Kiedy przesyłka dotarła pod wskazany adres, zdziwienia i rozczarowania nie było końca. Produkt nie zgadzał się z zamówieniem. Oszukany gołdapianin natychmiast zgłosił sprawę policji.

Trzecia z ofiar oszustwa na popularnym portalu znalazła ofertę sprzedaży sprzętu warsztatowego. Pomimo dokonanego przelewu kilkuset złotych na rachunek bankowy sprzedającego, do chwili obecnej nie otrzymała zakupionego towaru.

Policjanci prowadzą w zgłoszonych sprawach czynności i apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów i sprzedaży przez internet. Pamiętajmy, aby kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Uważajmy na duże okazje i mocno zaniżone ceny: bardzo tanie = bardzo podejrzane! Korzystajmy tylko ze sprawdzonych portali. Nie otwierajmy podesłanych w wiadomościach nieznanych nam linków, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Nie płaćmy „z góry” za zakupiony towar. Bezpieczniej wybrać opcję za pobraniem. Sprawdzajmy przesyłkę przy kurierze, w razie nieprawidłowości spiszmy protokół.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.