Mieszkańcy powiatu gołdapskiego aktywnie korzystają z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i informują za jej pośrednictwem policję o pojawiających się zagrożeniach. Od początku roku wpłynęło w ten sposób blisko 70 zgłoszeń.

W minionym tygodniu policjanci potwierdzili i wyeliminowali kolejne trzy zgłoszone zagrożenia. Dotyczyły one nieprawidłowego parkowania w Kośmidrach, spożywania alkoholu przy pl. Zwycięstwa oraz przekraczania dopuszczalnej prędkości przez samochody na ulicy Armii Krajowej w Gołdapi. Weryfikowane sygnały spotkały się z natychmiastową reakcją gołdapskich funkcjonariuszy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, które pomaga lokalnej społeczności wskazać miejsca, na które służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Dzięki niemu każdy ma realny wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Mieszkańcy nanoszą na mapę konkretne zagrożenie, natomiast policjanci weryfikują sygnał oraz podejmują działania, które mają na celu jego wyeliminowanie. Dzięki takiej współpracy mundurowi dobrze wiedzą, jakie miejsca objąć szczególnym nadzorem, ponieważ dane zagrożenie może występować tam co pewien czas bądź w określonych porach dniach.

Z narzędzia korzystać należy w odpowiedzialny sposób. Należy pamiętać, że że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji.

✍️ na podst. komunikatu KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.