GOŁDAP. 12 stycznia o godzinie 5.30 na parkingu przy sklepie na ul. Mazurskiej 21-letni Mariusz T. cofając Seatem Toledo uderzył w VW Passata. Sprawca kolizji został przez policję pouczony o obowiązku zachowania ostrożności podczas wykonywania manewrów cofania.

GOŁDAP. 13 stycznia o godzinie 9.00 na skrzyżowaniu ulicy Okrężnej i Żeromskiego kierująca VW Polo 57-letnia Małgorzata B. wymusiła pierwszeństwo przejazdu i uderzyła w VW Golfa. Sprawczyni została ukarana mandatem w wysokości 500zł i 6 punktami karnymi.

GOŁDAP. 13 stycznia o godzinie 12.00 na ulicy 1 Maja 49-letni Janusz N. kierując VW Golfem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w jadącego przed nim VW Passata. Sprawca kolizji został ukarany 250zł mandatem i 6 punktami.

GOŁDAP. 12 stycznia o godzinie 0.35 mieszkańcy bloku przy Partyzantów poinformowali dyżurnego policji, że ktoś rozpalił ognisko w piwnicy ich budynku. Wezwane służby ratownicze ugasiły ogień. Policjanci zatrzymali zaś 58-letniego Józefa S., sprawcę zdarzenia. Po spisaniu danych został puszczony wolno. Trzy godziny później policjanci ponowienie zostali tu wezwani na interwencję. Tym razem Józef S. rozpalił ognisko na zewnątrz, tuż przy ścianie budynku. Ogień został ugaszony, a policjanci ponownie spisali mężczyznę. W tej chwili prowadzone jest postępowanie, które ma odpowiedzieć na pytanie, czy Józef S. swoim postępowaniem naraził mieszkańców bloku na utratę zdrowia lub życia. Jak się okazało w ciągu dnia, mężczyzna w nocy włamał się też do Poloneza swojego syna. Wyłamując pokrywę silnika ukradł akumulator.
Józef S. jest dobrze znany gołdapskiej policji, między innymi z ostatnich kilku włamań do samochodów czy też kradzieży sklepowych. Był też notowany za znęcanie się nad rodziną. Niestety, złożony przez policję po kradzieżach samochodowych wniosek o tymczasowe aresztowanie nie został uwzględniony. Funkcjonariusze zapewniają, że ponownie wystąpią o jego zastosowanie wobec Józefa S.