Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to jedno z narzędzi, z którego można korzystać do kontaktu z policją. Aplikacja pozwala w prosty sposób przekazać informacje o zagrożeniach w wybranych kategoriach, które negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

Każdy obywatel dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Mieszkańcy Gołdapi coraz chętniej korzystają z tego narzędzia i zgłaszają za jego pomocą miejscowe zagrożenia. W dalszej kolejności policjanci niezwłocznie sprawdzają je i weryfikują. W ciągu minionego miesiąca najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Tylko w ostatnim czasie policjanci odnotowali 23 wykroczenia w miejscach zagrożonych zaznaczonych na mapie. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości, między innymi na ulicy Mazurskiej w Gołdapi. Podczas weryfikacji tej kategorii zgłoszeń policjanci ukarali mandatami karnymi dwunastu kierujących, natomiast jedenastu użytkowników drogi pouczyli.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od 2016 roku. Stanowi ona rozwiązanie przyjęte podczas konsultacji społecznych, w czasie których obywatele zgłaszali swoje oczekiwania i potrzeby w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Mapa pomaga lokalnej społeczności wskazać miejsca, na które służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja skrupulatnie weryfikuje sygnały o zagrożeniu oraz podejmuje odpowiednie działania celem jego eliminacji.

Z narzędzia należy korzystać w rozsądny sposób, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Istotne jest to, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

✍️ KPP w Gołdapi

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się pod adresem:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.