3 promile alkoholu miała w organizmie 33-latka kierująca mitsubishi. Zatrzymana została na ulicy Warszawskiej w Gołdapi.

W piątek przed godziną 15 patrolujących miasto policjantów zainteresowało mitsubishi, które nie trzymało prostego toru jazdy. Postanowili zatrzymać pojazd i skontrolować osobę kierującą. Istniało podejrzenie, że może ona być pod wpływem alkoholu. Kontrola szybko potwierdziła te przypuszczenia. 33-latka miała 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Samochód odholowany został na policyjny parking. Teraz nieodpowiedzialna kierująca usłyszy zarzut przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za ten czyn grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Jako że w państwowych systemach nie figuruje ona jako właścicielka samochodu, którym kierowała, nie przejdzie on na stan skarbu państwa. Sąd w ramach kary może jednak ją zobowiązać do zapłaty jego równowartości. Tak przewidują niedawno wprowadzone w życie przepisy.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.