Pierwszy nietrzeźwy kierowca w powiecie gołdapskim może stracić samochód. 34-latek jechał volkswagenem mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W środę na drodze krajowej 65 pod Dzięgielami policjanci podczas kontroli statycznej zatrzymali kierującego osobowym volkswagenem. Mężczyzna podjechał do mundurowych, aby uzyskać informację o wprowadzonych objazdach z uwagi na protest rolników. Policjant szybko rozpoznał kierowcę. Znał go z poprzednich kontroli drogowych. Kojarzył, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Natychmiast zatrzymał więc go do kontroli. Podczas legitymowania i sprawdzenia potwierdził to. Dodatkowo policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie na alkomacie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu przez 34-latka.

Zgodnie z nowymi przepisami funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd i dokonali jego tymczasowego zajęcia. Teraz zostanie skierowany wniosek do prokuratora o wydanie postanowienia o zabezpieczenie majątkowe. Ponadto za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że 14 marca br. weszły w życie znowelizowane przepisy Kodeksu karnego oraz Kodeksu postępowania karnego. Wprowadziły do polskiego porządku prawnego środek karny w postaci przepadku pojazdu mechanicznego lub jego równowartości.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.