W sobotę policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w wojewódzkich działaniach pn. „Prędkość”. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali kilkudziesięciu kierujących. Nieustannie nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną wypadków drogowych.

W minioną sobotę gołdapscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach pn. „Prędkość”. Prowadzone statystyki potwierdzają, że to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych.

Podczas prowadzonej akcji mundurowi ujawnili na terenie powiatu gołdapskiego 33 kierujących, którzy dopuścili się przekroczenia prędkości. Nałożyli 28 mandatów karnych oraz zastosowali 5 pouczeń.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego, który przez Kozaki pędził z prędkością 137km/h czyli o 47km/h większą niż pozwala na to prawo. Podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że kierowca był już wcześniej karany za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego też nałożyli mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wyniosła dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do wykroczenia, w tym wypadku 2000 złotych. Do konta kierowcy dopisanych zostało 11 punktów karnych.

Dotkliwą karą finansową został ukarany również 43-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Mężczyzna podróżujący audi na drodze krajowej nr 65 przekroczył dopuszczalną prędkość o 42km/h. Za popełnione wykroczenie drogowe policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1000 złotych oraz 11 pkt. karnych.

Kolejny kierowca został zatrzymany podczas kontroli statycznej prowadzonej w Botkunach. 23-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego prowadząc osobową toyotę przekroczył prędkość o ponad 41 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i 11 pkt. karnymi.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości oraz zachowanie wzmożonej czujności m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.