10 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi i jego 27-letniej wspólniczce. Oboje zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas włamania i kradzieży.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego w jednej z miejscowości na terenie gminy Banie Mazurskie. Wtedy to sąsiedzi jednego z niezamieszkałych budynków zauważyli nieznany pojazd i kręcących się obcych ludzi. Świadkowie szybko zadzwonili na telefon alarmowy. Ze zgłoszenia wynikało, że dwie osoby wynoszą z budynku w kierunku auta jakieś przedmioty.

Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci gołdapskiej drogówki oraz funkcjonariusze straży granicznej. Policjanci zastali tam dwie osoby i potwierdzili, że doszło do kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze zatrzymali 34-latka i jego 27-letnią wspólniczkę na gorącym uczynku. Prosto z miejsca przestępstwa oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

Kryminalni przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności procesowych śledczy ustalili, że na początku lutego ci sami sprawcy dokonali innej kradzieży z włamaniem. Wówczas ich łupem padły m.in. elektronarzędzia. Kryminalni na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym dwa zarzuty kradzieży z włamaniem.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.