Gołdapscy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem oraz licznych innych kradzieży na terenie powiatu gołdapskiego. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli blisko 100 sztuk amunicji, zapalnik moździerzowy oraz narkotyki.

1 marca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przeprowadzili przeszukanie na terenie jednej z nieruchomości w gminie Banie Mazurskie. Znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem dokonanej w połowie maja 2023 roku.

Dalsze czynności procesowe były kontynuowane na terenie powiatu węgorzewskiego. W trakcie przeszukania jednej z tamtejszych nieruchomości funkcjonariusze znaleźli inne skradzione fanty o łącznej wartości kilku tysięcy złotych, a także kilkanaście torebek strunowych z zawartością amfetaminy i suszu roślinnego. Policjanci ponadto zabezpieczyli blisko 100 sztuk amunicji oraz zapalnik od pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej. Na miejsce przybyli funkcjonariusze samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego policji, którzy bezpiecznie zdetonowali zapalnik.

Kryminalni zatrzymali 44-letniego mężczyznę do wyjaśnienia sprawy. Śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili, że mieszkaniec powiatu węgorzewskiego dopuścił się łącznie pięciu kradzieży mienia. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. W konsekwencji podjętych działań policjanci odzyskali skradzione mienie na łączną kwotę ponad 20 tys. złotych.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem oraz pięciu zarzutów kradzieży. Dodatkowo 44-latek odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji oraz środków odurzających.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.