WILKASY. W nocy z 2 na 3 stycznia nieznany sprawca po wyrwaniu desek zabezpieczających otwory okienne w budynku gospodarczym ukradł ze środka 18 sztuk wkładów kominowych oraz 10 paczek styropianu. Poszkodowany wycenił straty na 300 złotych.

GOŁDAP. Po nocy z 3 na 4 stycznia gołdapska policja odnotowała kilka włamań do samochodów. Na ulicy Górnej z Rovera 600 po wyłamaniu zamka sprawca ukradł CB i radioodtwarzacz. Poszkodowany wycenił straty na 300 złotych. Z VW Golfa zaparkowanego przy Placu Zwycięstwa 16 zginęło CB wartości 200zł. Na Osiedlu Młodych z kolejnego VW Golfa zginął radioodtwarzacz, także wartości 200zł. Na ulicy Matejki z Fiata 125p skradziono 2 latarki z akumulatorami, które właściciel wycenił na 250zł. Z zaparkowanego obok Opla Vectry zginął zaś radioodtwarzacz warty 70zł. Policjanci po otrzymaniu pierwszych zgłoszeń niezwłocznie przystąpili do działań. Ustalili, że sprawcą tych kradzieży jest 57-letni mieszkaniec Gołdapi Józef S. Funkcjonariusze złożyli wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Fanty udało się odzyskać.

GOŁDAP. 5 stycznia o godzinie 14.00 na ulicy Gumbińskiej policjanci zatrzymali do kontroli Toyotę Matrix. Okazało się, że kierujący autem 43-letni Mirosław B. był pod wpływem alkoholu. Wydmuchał 0,42 promila. Za popełnione wykroczenie mężczyzna zgodził się poddać dobrowolnie karze. Jeśli Sąd na nią się zgodzi, to Mirosław B. będzie miał zakaz jazdy pojazdami mechanicznymi przez 8 miesięcy i będzie musiał zapłacić 2 tys. złotych grzywny.

GOŁDAP. 6 stycznia o godzinie 8.30 Artur W. zbyt szybko wjechał prowadzonym Audi na stacje paliw Orlen, wpadł w poślizg i uderzył w dystrybutor oraz stojący obok śmietnik. Mężczyzna został przez policję pouczony o obowiązku zachowania szczególnej rozwagi podczas jazdy w bardzo trudnych, zimowych warunkach.

GOŁDAP. 6 stycznia o godzinie 9.50 na skrzyżowaniu ulic Lipowej i Kolejowej Władysław S. kierując VW Golfem wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w Fiata Sienę. Sprawca kolizji został ukarany 250 złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.