Policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch poszukiwanych. Pierwszy z nich wpadł w trakcie kradzieży sklepowej. Kolejny został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Pijany kierował samochodem.

W sobotę (17 lutego) około godziny 19:30 gołdapscy policjanci interweniowali w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejscu okazało się, że pracownik sklepu ujął sprawcę kradzieży alkoholu. Mundurowi wylegitymowali złodzieja i sprawdzili w policyjnych systemach informatycznych. Wtedy okazało się, że 38-latek jest osobą poszukiwaną przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież sklepową mężczyzna został ukarany mandatem karnym. W dalszej kolejności prosto ze sklepu trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę (18 lutego) kilka minut po godzinie 1 uwagę gołdapskich policjantów zwrócił kierujący oplem. Mężczyzna jechał wężykiem i często przekraczał środkową oś jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Już podczas rozmowy wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierowcę. Kiedy policjanci przystąpili do dalszych czynności służbowych, ustalili, że 38-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś zostanie odwieziony do zakładu karnego. Dodatkowo będzie odpowiadał jeszcze przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.