W nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru domu w Maciejowej Woli (gm. Banie Mazurskie).

18 lutego 7 minut po północy dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Maciejowej Woli. Do działań wysłano trzy zastępy strażaków z gołdapskiej komendy oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z Bań Mazurskich, Surmin i Żabina.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ogniem objęte były: strop, poddasze oraz cały dach obiektu. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej sąsiedzi pomogli mieszkańcom w opuszczeniu palącego się budynku. Obecny na miejscu akcji zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu przetransportował osoby poszkodowane do szpitali.

Działania strażaków polegały m.in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, budowie systemu dostarczania wody, pracach rozbiórkowych spalonych elementów konstrukcji, oddymieniu obiektu, przeszukaniu pomieszczeń (żadnych osób poszkodowanych nie odnaleziono) oraz sprawdzeniu budynku pod kątem obecności substancji toksycznych. W trakcie działań wyniesiono z domu butlę z gazem propan-butan.

✍️ KP PSP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.