W ubiegłym tygodniu gołdapscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami wbrew sądowym zakazom.

14 lutego o godzinie 16 w Botkunach na drodze wojewódzkiej nr 651 patrol ruchu drogowego prowadzący statyczną kontrolę prędkości zatrzymał kierującego citroenem, który nieznacznie przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas sprawdzenia w systemach informatycznych okazało się, że 31-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

15 lutego kilka minut przed godziną 10:00 w Rogajnach policjanci z gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Po wylegitymowaniu kierowcą, który tak bardzo się śpieszył, okazał się być 26-letni mieszkaniec naszego powiatu. Policyjny miernik prędkości wskazał 108km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50km/h. Mężczyzna wykroczenia dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego też policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 3000 złotych. Dodatkowo, do jego konta zostało dopisanych 13 punktów karnych. Ponadto podczas czynności sprawdzających ustalono, że 26-latek zdecydował się na jazdę samochodem mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

Również 15 lutego, po godzinie 12 w Dubeninkach policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas sprawdzenia tożsamości mundurowi ustalili, że 59-letni mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Wszyscy wymienieni kierowcy staną teraz przed sądem i będą odpowiadać za popełnione przestępstwa poruszania sie pojazdami brew sądowym zakazom. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.