Do gołdapskiej policji zgłosił się mężczyzna, który w wyniku działania oszustów stracił prawie 9 tysięcy złotych.

Zgłaszającym był obcokrajowiec przebywający w naszym kraju. W celu zapewnienia właściwej komunikacji w trakcie przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie, policjanci skorzystali z pomocy tłumacza.

Jak zwykle schemat działania przestępców był bardzo podobny. Z pokrzywdzonym telefonicznie skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się za pracownika banku. Konsultant w sposób dynamiczny opowiedział niepokojącą historię na temat zagrożonych oszczędności mężczyzny. Dobierając branżowe i fachowe słownictwo przekonywał swoją ofiarę o tym, że musi działać natychmiast, aby uchronić się od utraty pieniędzy. Podczas rozmowy telefonicznej podawał dokładne instrukcje działania, a nieświadomy zagrożenia mężczyzna pod wpływem emocji i presji czasu wykonywał polecenia konsultanta, podając mu kody blik. Po zakończonej rozmowie mężczyzna zorientował się, że z jego konta zostały wypłacone pieniądze.

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności!

Pamiętajmy, że pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzującego SMS, jak i nie polecają zainstalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. Zachowajmy czujność, w przypadku takiej rozmowy zakończmy połączenie od „konsultanta” i sami skontaktujmy się z bankiem.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.