12 oraz 14 lutego policjanci interweniowali w rodzinach, gdzie zgłoszono przejawy przemocy. W obu przypadkach policjanci potwierdzili ją, a wskazani sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W pierwszym przypadku 35-letni agresor wyzywał słowami wulgarnymi oraz popychał i szarpał za odzież wierzchnią swoją życiową partnerkę.

Podczas drugiej interwencji 37-letni syn stosował przemoc psychiczną oraz groźby pozbawienia życia w stosunku do starszych rodziców.

W trakcie przeprowadzonych interwencji funkcjonariusze sporządzili niebieskie karty. Następnie dzielnicowi nawiązali ponownie kontakt z osobami pokrzywdzonymi, które obawiały się powrotu agresorów do domu. W związku z realnym zagrożeniem dla ofiar, funkcjonariusze zdecydowali o wydaniu wobec obu zatrzymanych nakazów natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Pamiętajmy, że bierność i obojętność to również przyzwolenie na przemoc. Sprawcy znęcania się muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!

  • Telefon dla ofiar przemocy w rodzinie: 800-120-002 (numer jest czynny całą dobę).
  • Telefon alarmowy: 112.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.