Ilość oszukanych osób w internecie zatrważająco wzrasta. Tylko w miniony weekend do gołdapskiej jednostki zgłosiło się czworo pokrzywdzonych. Wyrafinowane działania i metody stosowane przez oszustów spowodowało, że ich łupem padło łącznie blisko 130 tysięcy złotych.

Oszuści nie próżnują i nie ustają w swoich działaniach, aby zdobyć nasze oszczędności. Kupując lub sprzedając przedmioty na różnych portalach aukcyjnych musimy być bardzo ostrożni. Pamiętajmy również, aby weryfikować wszelkie prośby o pomoc finansową od znajomych i bliskich. Przypominamy również, aby zachować czujność przy inwestowaniu swoich pieniędzy przez internet.

W miniony weekend do gołdapskich policjantów zgłosiły się cztery osoby, które przez nieuwagę i brak czujności padły ofiarą oszustw internetowych. Jedna ze zgłaszających zainteresowała się reklamą dotyczącą inwestycji środków finansowych. Kobieta kliknęła w ofertę podając swoje dane i w dalszej kolejności została podstępnie wprowadzona w proceder oszustwa. Po kilku dniach, zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa i zgłosiła sprawę policji.

Niejednokrotnie przypominamy o zachowaniu szczególnej rozwagi kupując w internecie. W ostatnim czasie dwoje mieszkańców powiatu gołdapskiego padło ofiarą nieuczciwych sprzedawców podczas zakupów w sieci. W pierwszym przypadku mężczyzna po wpłaceniu blisko kilkuset złotych na wskazany rachunek bankowy nie otrzymał zamówionego towaru. Natomiast kobieta, która kupiła buty, odebrała przesyłkę, lecz z inną zawartością. Po otworzeniu paczki okazało się, że w środku znajduje się inny produkt o znacznie niższej wartości. Ostatnia z oszukanych osób otrzymała wiadomość tekstową za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego. Sprawca podszywając się pod członka rodziny poprosił o pomoc finansową. Pokrzywdzony przekonany, że pomaga osobie najbliższej, przekazał jej kod BLIK. Po skontaktowaniu się z członkiem rodziny, mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.