Gołdapscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju z użyciem noża na mieszkańcu powiatu gołdapskiego.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia w godzinach popołudniowych w jednej z miejscowości na terenie gminy Dubeninki. Wtedy to dwóch sprawców w wieku 36 i 40 lat miało napaść na mężczyznę. Łupem napastników padły pieniądze, telefon oraz portfel. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Gołdapi o całym zdarzeniu dowiedzieli się od dzielnicowego, który dzięki bardzo dobrej znajomości swojego rejonu uzyskał informację o tej sytuacji.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchali świadków. Śledczy wraz z dzielnicowym szybko wytypowali krąg osób podejrzanych. W konsekwencji dalszych działań policjanci zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn. Kryminalni pracujący nad tą sprawą ustalili, że podczas napadu sprawcy grozili pokrzywdzonemu nożem.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów popełnienia przestępstwa rozboju. Następnie na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców tego przestępstwa na najbliższe trzy miesiące.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.