Sprawców naruszenia miru domowego, pobicia i kradzieży zatrzymali gołdapscy policjanci. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Banie Mazurskie.

26 stycznia w późnych godzinach wieczornych dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wtargnięcia dwóch osób do mieszania na terenie gminy Banie Mazurskie. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci prewencji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i wstępnie ustalili, że sprawcy weszli do mieszkania i pobili pokrzywdzonego oraz ukradli mu zegarki.

Po rozmowie ze zgłaszającym mundurowi przystąpili do penetracji terenu. Dzięki znajomości rysopisów trzy osoby mogące mieć związek z przestępstwem zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Były pod wpływem alkoholu. W dalszej kolejności policjanci wydziału kryminalnego przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Przesłuchani zostali także świadkowie tego zdarzenia.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów. Jeden z podejrzanych będzie odpowiadał za przestępstwo naruszenia miru domowego i pobicia, drugi za kradzież mienia, naruszenie miru domowego i pobicie. Udziału trzeciej osoby w zajściu ostatecznie nie potwierdzono.

Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione z mieszkania przedmioty. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator nadzorujący postępowanie zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zbliżania do jego miejsca zamieszkania.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.