Dzięki zgłoszeniu świadka i szybkiej interwencji policjantów został zatrzymany pijany kierowca. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu.

W środę kilka minut po godzinie 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi został poinformowany o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Dubeninki kierujący audi wykonuje niebezpieczne manewry. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował patrol ruchu drogowego.

Policjanci szybko zauważyli wskazany pojazd na poboczu drogi. W środku znajdował się kompletnie pijany mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.
Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady. Następnie przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 32-latek przyznał się do winy. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

32-latek będzie odpowiadał przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.