Gołdapski policjant po służbie wracając do domu zatrzymał wandala. Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwo zniszczenie mienia.

Wczoraj policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie dotyczącego pomalowania bramy garażowej oraz części elewacji budynku. Poszkodowana wyceniła straty na 2 tysiące złotych. Funkcjonariusze pracujący na miejscu przesłuchali świadków oraz przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. W trakcie prowadzonych czynności ustalili wstępnie wizerunek sprawcy.

Jeden z policjantów wracając po służbie do domu, około godziny 16 na ul. Królewieckiej w Gołdapi zauważył mężczyznę, którego rysopis odpowiadał podejrzanemu. Nie czekając na wsparcie sam zainterweniował i go ujął. Po obezwładnieniu zatrzymany został przekazany mundurowym, którzy przyjechali na miejsce.

Zatrzymany 37-latek prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu. Ponadto w trakcie legitymowania funkcjonariusze ustalili, że jest on również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności.

Szybka i zdecydowana interwencja policjanta pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zniszczenia mienia. Po wykonanych czynnościach, zatrzymany został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.