Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mimo braku uprawnień. Inny kierujący jechał samochodem, który nie był dopuszczony do ruchu.

W poniedziałek tuż po godzinie 22 na terenie Gołdapi policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi. Podczas sprawdzenia w systemach informacyjnych ustalili, że 19-letni mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę, bowiem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz gołdapianina czekają surowe konsekwencje. Popełnienie tego wykroczenia będzie rozstrzygane przez sąd, do którego funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń sprawca może zostać ukarany grzywną nawet do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo zostanie wobec niego orzeczony środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia, kilkanaście minut przed godziną 23 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego hondą. W trakcie legitymowania okazało się, że 23-kierujący porusza się pojazdem, który nie posiada aktualnego przeglądu technicznego. W konsekwencji policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu, pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu, grozi kara grzywny nie niższa niż 1500 złotych.

Przypominamy, aby przed wyruszeniem w podróż sprawdzać stan techniczny pojazdu oraz jego niezbędne wyposażenie. Już od najbliższego piątku policjanci rozpoczną ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie”. Ten wyjątkowy okres to wzmożony czas pracy policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi będą zwracać uwagę na kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.