Dzięki właściwej reakcji sprzedawczyni gołdapscy policjanci pomogli bezpiecznie wrócić do domu seniorowi. 81-letni mężczyzna wyszedł z domu i stracił orientację.

Dziś przed godziną 6 do jednego ze sklepów w centrum Gołdapi wszedł starszy mężczyzna. Od razu zwrócił uwagę pracującej tam kobiety swoim niekompletnym ubraniem. Mimo chłodu na zewnątrz miał na nogach jedynie skarpety. Po krótkiej rozmowie z mężczyzną ekspedientka bez wahania chwyciła za telefon informując policję o potrzebie udzielenia pomocy.

Policjanci, którzy natychmiast przyjechali pod wskazany adres, zaopiekowali się mężczyzną narażonym na wychłodzenie. Okazało się że starszy pan stracił orientację i nie wie jak wrócić do swojego domu. Mimo trudności mundurowym udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Następnie odwieźli go do domu i przekazali pod opiekę 78-letniej żonie.

Zwracamy się z apelem o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsza, jak również na nieporadne bądź chore, które mogą potrzebować naszej pomocy. Jeden telefon do nas może uratować komuś życie.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.