Mieszkanka powiatu gołdapskiego została oszukana podczas kupna w internecie robota kuchennego. Straciła kilka tysięcy złotych.

4 grudnia mieszkanka powiatu gołdapskiego została oszukana podczas zakupu w internecie markowego robota kuchennego. Ogłoszenie przykuło uwagę 31-latki, ponieważ towar sprzedawany był w atrakcyjnej cenie. Kobieta przekonana, że oferta sprzedażowa jest bezpieczna, zdecydowała się skorzystać z okazji. Ustaloną kwotę wpłaciła na wskazane przez sprzedającego konto bankowe. Następnie kontakt ze sprzedającym się urwał. W rezultacie gołdapianka straciła kilka tysięcy złotych.

Policjanci ponownie przypominają o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Kupując w internecie musimy pamiętać, że to również miejsce, gdzie działają oszuści. Unikajmy zakupów przedmiotów po rażąco zaniżonej cenie. Płatności dokonujmy wyłącznie na zaufanych urządzeniach i unikajmy wykonywania ich w miejscach publicznych. Nigdy nie udostępniajmy swoich numerów PIN czy haseł np. do bankowości elektronicznej. Uważajmy także na podejrzane wiadomości o konieczności dopłaty do przesyłki.

Apelujemy o czujność i rozsądek podczas dokonywania świątecznych zakupów.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.