W piątek, 1 grudnia około godziny 15 pewien gołdapianin wykazał się wzorową postawą. Widząc mężczyznę śpiącego na ławce w parku, natychmiast zareagował i zadzwonił pod numer alarmowy.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, udzielili pomocy 47-latkowi i odwieźli go do miejsca zamieszkania. Bezinteresowne zainteresowanie oraz właściwa reakcja świadka uchroniła mężczyznę przed wychłodzeniem.

Zimowa aura, obfite opady śniegu i niskie temperatury to zagrożenie dla osób starszych, bezdomnych, czy nieporadnych. Zagrożenie wychłodzeniem dotyczy również osób będących pod wpływem alkoholu. Gołdapscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą znajdować się takie osoby i udzielają im pomocy. Pamiętajmy jednak, że naszym wspólnym, społecznym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego też zwracamy się z apelem, aby nie przechodzić obojętnie obok osób narażonych na wychłodzenie organizmu. Jeśli widzimy osobę śpiącą na ławce, nietrzeźwą, nieporadną życiowo, osłabioną - nie wahajmy się i zadzwońmy na numer alarmowy 112 lub skorzystajmy z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformujmy o „osobie bezdomnej potrzebującej pomocy”. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do uratowania komuś życia.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.