29-letni mężczyzna w trakcie czynności służbowych prowadzonych przez policjantów zachowywał się agresywnie i naruszył ich nietykalność cielesną.

27 listopada kilka minut po godzinie 12 na terenie gminy Banie Mazurskie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. Powodem był niepewny tor jazdy. Ponadto podczas mijania się z pojazdem mundurowi zauważyli, że kierujący trzyma w ręku puszkę, prawdopodobnie z alkoholem.

W trakcie przeprowadzanej interwencji 29-latek był bardzo agresywny i pobudzony. Nie reagował na polecenia zachowania spokoju. W pewnym momencie zaczął szarpać się z interweniującymi policjantami. Swoim zachowaniem naruszył ich nietykalność cielesną.

Agresor szybko został obezwładniony przy użyciu środków przymusu bezpośredniego. Jego nadpobudliwe zachowanie świadczyło, że może on znajdować się pod działaniem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Od sprawcy interwencji została pobrana krew celem przeprowadzenia dalszych szczegółach ekspertyz w laboratorium kryminalistycznym, od czego uzależnione są kolejne zarzuty.

Dzisiaj 29-latek usłyszał już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.