Pomimo wielu apeli oraz akcji i działań prewencyjnych, niektórzy kierowcy nadal lekceważą obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Gołdapscy policjanci zatrzymali kolejnych kierowców, którzy zdecydowali się na podróż autem mimo braku uprawnień lub wcześniej spożytego alkoholu.

Do pierwszej kontroli pojazdu doszło w piątek, 17 listopada po godzinie 22 na ulicy Królewieckiej. Wtedy to policjanci zatrzymali audi, którym podróżował 26-latek. Mundurowi podczas sprawdzenia w systemach informacyjnych ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Tego samego dnia kilka minut przed północą, na ulicy Warszawskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej osobowego opla. W trakcie czynności sprawdzających również okazało się, że 28-latek prowadził nie posiadając do tego wymaganego uprawnienia. Teraz obaj zatrzymani mężczyźni ze swojego nieodpowiedzialne zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W sobotę około godziny 9 policjanci prewencji podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem, który jechał całą szerokością drogi. Postanowili skontrolować stan trzeźwości mężczyzny. W trakcie badania okazało się, że 44-latek zdecydował się na jazdę mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

W niedzielę kilka minut przed godziną 23 na ulicy Mazurskiej w Gołdapi mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena sharana. Już podczas rozmowy z 44-letnim kierującym wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Policjanci zatrzymali gołdapianinowi prawo jazdy.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.